Argentínske tango - Tanečné štúdio Bailador

Argentínske tango

df028

Argentínske tango je hudobný a tanečný štýl, ktorý pochádza z druhej polovice 19. storočia. Aj keď sa hovorí o Buenos Aires a Montevideu ako o kolíske tanga, jeho korene siahajú do mnohých krajín, z ktorých prichádzali prisťahovalci do Argentíny a Uruguaja. Ich hudobné a tanečné prejavy sa miešali a vzájomne obohacovali s tými domorodými.
Hudobnú tango scénu obohatili mnohé orchestre, často nesúce mená svojich umeleckých vedúcich a skladateľov v jednej osobe. Medzi tých najznámejších nepochybne patria Lomuto, D’Arienzo, Di Sarli, Di Paulo, Canaro, Firpo, Pugliese, Piazzolla a mnoho ďaľších. Najznámejším spevákom a skladateľom je Carlos Gardel.
V skladbách tanga sa prelínajú vášeň, nostalgia a melanchólia. Pre skladby milongy je zas typická radosť a hravosť.
Tango sa dá tancovať veľmi jednoducho. Je to len chôdza na hudbu. Tí skúsenejší ku nej pridávajú rôzne figúry a kreácie. O dobrom tanečnom páre sa zvykne povedať, že je to jedno telo so štyrmi nohami.

Kurzy argentínskeho tanga vedie Karol.

Základný kurz argentínskeho tanga trvá 3 mesiace (12 lekcií). Po zvládnutí kurzu máte dostatočné skúsenosti pre pokračovanie v kurze mierne pokročilých. Lekcie argentínskeho tanga trvajú 85 minút. Cena základného kurzu je 70,- EUR/os.

V základnom kurze si vysvetlíme základy tanca, chôdzu, rytmiku a naučíme sa niekoľko jednoduchších figúr. Pre tých, ktorých tango naozaj chytí a nebude im stačiť iba jeden kurz, pripravujeme ďalšie kurzy, ako aj workshopy, kde sa môžu ďalej zdokonaľovať.

Tešíme sa na stretnutia s Vami!